Başkan Büyükkılıç’tan gönüllere dokunacak projeler

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Göreve geldiği 2019 yılından 2024 yılına kadar alışılagelmiş belediyecilik hizmetleri hudutlarını aşan ve ‘önce insan’ diyerek Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanelerinden HOSPİS’e, Besime Özderici Manisiz Hayat Merkezi’nden gereksinim sahibi öğrencilere kırtasiye, burs, ulaşım ve besin takviyesinden taşınabilir ağız ve diş sıhhati aracı ile kanser tarama aracına kadar birçok proje ile gönüllere dokunan Lider Büyükkılıç, yeni hizmet periyodunda de dua alacak projeleri vatandaşların hizmetine sunmayı planlıyor.

Geçtiğimiz günlerde Yeni 5 Yıl Projeleri Sunum Toplantısı düzenleyerek yeni hizmet devrinde hayata geçireceği projeleri kamuoyu ile paylaşan Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, birbirinden değerli ve dikkat alımlı projeler içerisinde ‘sosyal hizmet’ projelerine özel bir yer ayırdı.

Geride bıraktığı 5 yıllık periyotta insanı yaşat ki devlet yaşasın ideolojisiyle gönül belediyeciliğinin en hoş örneklerini sergileyen ve ülke çapında takdir edilerek örnek gösterilen projelere imza atan Lider Büyükkılıç, yeni periyotta de dikkatleri üzerine toplayacak ve dua alacak değerli projeleri kente kazandıracak.

ALZHEİMER MERKEZİ PROJESİ

Tıp alanındaki bilim insanları tarafından beğeni ile karşılanarak İstanbul Üniversitesi DoktorClub Awards 2022 Türkiye’nin Sıhhat Ödülleri’nde ‘Yılın Yenilikçi Uygulaması’ kategorisinde birincilik mükafatı alan HOSPİS projesi ve Hasta Yakınları Misafirhaneleri ile vatandaşlardan tam not alan Büyükkılıç, yeni hizmet devrinde ise Alzheimer Merkezi Projesi ile Kayseri’de bir unsur imza atacak.

Başkan Büyükkılıç, yeni devir Toplumsal Hizmet Projeleri kapsamında Alzheimer Merkezi Projesi’ni Alzheimer rahatsızlığı yaşayan vatandaşlar ve bilhassa yakınları için kente kazandıracaklarını kamuoyuna duyurarak yeni devirde, bir doktor olarak Alzheimer Merkezi Projesi’ni çok önemsediğini vurguladı. Büyükkılıç, Alzheimer hastası olan vatandaşların ve yakınlarının hayatını kolaylaştırmaya çalışacaklarını kaydetti.

ÇOCUKLARA BESLENME DESTEĞİ

Geride kalan hizmet periyodunda gereksinim sahibi aileler başta olmak üzere tüm öğrencilere yönelik takviye ve teşvik projelerini Kayserililerle buluşturan öğrenci ve genç dostu Lider Büyükkılıç, her vakit olduğu üzere çocukları önemsediklerini belirterek, yeni devirde çocuklar için okullarına beslenme dayanağı sunacaklarını söz etti. ‘Beslenmem Çantamda, Belediyem Yanımda’ sloganı ile hayata geçecek Öğrenci Beslenme Yardımı Projesi ile öğrencilerin sağlıklı beslenmesine katkı sunulması amaçlanıyor.

SICAK YUVAM PROJESİ

Başkan Büyükkılıç, yeni hizmet devrinde Sıcak Yuvam Projesi ile gereksinim sahibi vatandaşlara barınma takviyesi sunacaklarını ayrıyeten engelli vatandaşlara takviye noktasında da onların pak, sağlıklı ve bakımlı hanelerde yaşamalarını sağlama ismine paklık ve kolay tamirat hizmetlerinin gerçekleştirileceğini söyledi.

ENGELLİ VATANDAŞLARA SU FATURASI DESTEĞİ

Büyükkılıç, ayrıyeten yüzde 40 ve üzeri oranda mahzuru bulunan engelli vatandaşlara su faturalarında yüzde 50 indirim uygulayacaklarını kaydetti. Büyükkılıç, hali hazırda Ulaşım A.Ş. filosunda engelli erişimli araçlara ulaşım hizmeti veren Büyükşehir Belediyesi’nin engellilerin toplu taşımaya erişimi konusunda toplu taşıma sistemlerinin tamamının engelli erişimine tam uyumlu olmasını sağlayacaklarını söyledi.

ÇOCUK KİTAPLARI FUARI VE ŞENLİĞİ

Başkan Büyükkılıç, 2024’ten itibaren 23 Nisan tarihlerinde çocuk kitapları fuarı ve şenliği düzenleyecekleri muştusunu çocuklar ve aileler ile paylaşırken Çocuk Kitapları Fuarı ve Şenliği’nin birincisinin 20-28 Nisan 2024 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklara bir armağan olarak hayata geçirilecek proje ile miniklerin kitap sevgisinin desteklenmesi de amaçlanıyor.

BÜYÜKKILIÇ’TAN EMEKLİLER EVİ

Emeklilerin ömür kalitesini arttırmak, toplumsal ve kültürel etkinliklerle emeklileri buluşturmak emeliyle Emekli Meskeni kuracaklarını kaydeden Büyükkılıç, Uluçınarlar Yaşlı Hayat ve Dayanışma Merkezlerini yaygınlaştıracaklarını ve Emekliler Kafeteryası’nın da sayısını arttıracaklarını duyurdu.

MOBİL GÖZ TARAMA VE GEZİCİ BİLİM OTOBÜSÜ

Gezici Ağız ve Diş Sıhhati Kliniği ile vilayet hudutları içerisinde köylerde yaşayan yaşlı ve engelli vatandaşlara ağız ve diş sıhhati hizmeti ulaştırılmasının yanı sıra 6 Şubat sarsıntılarının akabinde Hatay vilayetinde de depremzede vatandaşlara hizmet veren Büyükşehir Belediyesi, yeni periyotta ise bu hizmetlerine taşınabilir göz tarama aracını da ekleyecek.

Toplum sıhhatini önemsediklerini bunun için, daha evvel gezici ağız ve diş sıhhati kliniği hizmeti sunduklarını söz eden Lider Büyükkılıç, taşınabilir göz tarama aracını hizmete koyacaklarını da söz ederek, Bilim Merkezi Kapınızda sloganı ile ‘Gezici Bilim Otobüsü’ hizmeti vereceklerini de lisana getirdi.

Büyükkılıç, öte yandan toplumsal hizmet projeleri kapsamında tüm ilçelere ekmek, besin, kömür, süt, kırtasiye, ulaşım, aile takviyesi, çorba, sıcak yemek ve nakdi yardımlar üzere toplumsal yardımların gerçekleştirileceğini de kelamlarına ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir