Erkan Baş’tan ‘7 milyon’ kişiye çağrı: Hepimiz için uyan

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Lideri Erkan Baş, seçimlerde oy kullanmayı düşünmeyen ‘7 milyon birey’e bugün Twitter hesabında yayınladığı bir görüntüyle seslendi. Baş seçimlerde oy kullanmayanları sandığa çağırdı ve bir oyu Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için, bir oyu da TİP için istedi.

Baş, “Seçimlerde oy kullanmayı düşünmeyen 7 milyon arkadaşım. Biliyorum, bu tertipten bıktınız ancak size birkaç kelamım var. Yalnızca iki dakika” notuyla paylaştığı görüntüde şunları söyledi:

‘AKP TERTİBİNİ YIKMAK ÜZERE SANDIĞA ÇAĞIRIYORUZ’

“Türkiye tarihi bir seçime gidiyor. Bu seçimde kullanacağınız iki oy ile Türkiye’yi aydınlık adil, umut dolu yarınlara, ikinci yüzyıla taşıyacaksınız. Bir oyu Kılıçdaroğlu’na, bir oyu güçlü bir Meclis için TİP’e vereceğiz. TİP olarak her vakit bize düşen sorumluluğun farkında olduk. Halkın tüm kazanımlarını, demokrasiyi, adaleti yok eden AKP’ye karşı halkımızdan aldığımız güçle Meclis’te, sokakta direndik. Halkın sesi olduk. 2023 Seçimleri öncesinde de bizlere düşen vazifenin şuuruyla bir davet yapmak istiyoruz. Seçimlerde oy vermeyen, veremeyen 7 milyon yurttaşı AKP tertibini yıkmak üzere sandığa çağırıyoruz.

‘BU SEÇİM TAHMİNEN DE BİRİNCİ KERE OY VERECEĞİN O SEÇİM’

Kardeşim, seni çok güzel anlıyoruz. Nizamdan sıkıldın. Sistemden bıktın. Her şeyi talan eden, umudunu sömüren, seni hayalsiz, gerçeksiz bırakan tüm bu kokuşmuş sistemin dışında kalmak istiyorsun. Lakin bugün, o gün değil. Zira bu seçim, o seçim. Bu seçim tahminen de birinci kez oy vereceğin o seçim. Bu seçim, oy vererek seni yok sayan nizamı yıkma fırsatı yakaladığın o seçim. Bu seçim, etrafındaki herkesin memnunluğu için bir şey yapacağın o seçim. Bu seçim, yarın gururla hatırlayacağın o seçim.

‘SEN, 7 MİLYON BİREYDEN BİRİSİN. TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ÜÇÜNCÜ PARTİSİSİN’

Sen, 7 milyon şahıstan birisin. Türkiye’nin en büyük üçüncü partisisin. Sen istesen her şey farklı olur. Sen istesen her şey değişir. Bu tarihi fırsat senin elinde. O gün geldiğinde her şey olabilir. Hasta olabilirsin, bir işin çıkabilir. Talihsizlik sonucu sandığa gitmen çok zorlaşabilir. O gün talihe de başkaldırma, sandığa gitmek için her şeyi yapma günü.

‘O SARAYI BAŞLARINA DAİMA BİRLİKTE YIKALIM’

Senden ricam o gün önüne çıkabilecek bütün mahzurlara karşı lütfen hazırlıklı ol. Kendine dikkat et. Çıkabilecek aksiliklerin önünü almaya çalış ve hazır ol. 14 Mayıs sabahı kendin için, hepimiz için uyan, ayağa kalk ve o sarayı başlarına daima birlikte yıkalım. Sen varsan geleceğimiz var.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir