HÜDA PAR lideri Zekeriya Yapıcıoğlu: Şov yapmaya gelmedik

Seçim öncesi Hizbullah’ı terör örgütü ile ismi birlikte anıldığı için reaksiyon çeken HÜDA-Par Genel Başkanı Yapıcıoğlu, Meclis’e gelerek kaydını yaptırdı, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Habertürk’ten İstek Türkuçar’ın haberine nazaran; Yapıcıoğlu, Meclis’te yapılacak yemin merasimine ait açıklama yaptı. Seçim sonuçlarını kıymetlendiren Yapıcıoğlu, “Tüm milletimize hayırlar niyaz ediyorum. İnşallah canla başla hangi partiden, hangi siyasi görüşten olursa olsun elimizden geldiğince çalışacağız. Umarım bundan sonra siyasi nezaketler yerine getirmeye çalışalım” dedi.

YEMİN EDECEK MİSİNİZ SORUSUNA KARŞILIK

Meclis’te yapılacak yemin merasimi hakkında soruları yanıtlayan Yapıcıoğlu, “Elbette okuyacağız. Bir nokta, virgül eksik bırakmamak gerekiyor. Ekleme çıkartma yapma üzere bir durum yok. Tahminen konuşulması istenmeyen gündemler için kasıtlı biçimde gündeme geldi” dedi.

Yapıcıoğlu, “Seçim geçti. Şayet önemli düşmanlık değilse bundan sonra vazgeçerler. Asla bu türlü bir şey gündeminizde olmadı ‘Yemin etmeyeceğiz’ diye bir şey söylemedik. Yeminimizi yapacağız, parlamentodaki vazifemizi yapmaya geldik. Gösteri yapmaya gelmedik” tabirlerini kullandı.

İNŞALLAH İFTİRA KAMPANYASI SONA ERER

Zekeriya Yapıcıoğlu, Hizbullah hakkında gelen soru için, “Çok kasıtlı bir şey. Yüz bin kere söyledik, o denli bir şey yok. Bundan sonra inşallah iftira kampanyası sona erer. Hata işleyen birinin avukatlığını yapmak… Savunma hakkı öbür savunulan bireyle özdeşleştirmek öbür bir şey” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir