Öldürülen annesi ve kardeşinin cenaze namazını kıldırdı

Adana’da Şerife Yıldız ve kızı Sümeyye Ergin, eski damadının ateşli silahlı saldırısı soncu hayatını kaybetti. Saldırgan Uğur Doğan, daha sonra birebir silahla intihar etti.

Şerife Yıldız ve Sümeyye Ergin, toprağa verilirken cenaze namazları, Şerife Yıldız’ın oğlu, Sümeyye Ergin’in ağabeyi imam Ali Yıldız tarafından kıldırıldı. Ali Yıldız, vazifesini yerine getirirken gözyaşlarına hakim olamadı.

EVE GİRİP İNTİHAR ETTİ

DHA’nın haberine nazaran olay, dün saat 12.30 sıralarında Sarıçam ilçesi Akkuyu Mahallesi´nde meydana geldi. Fabrikada personel olarak çalışan 3 çocuk babası 44 yaşındaki Uğur Doğan, şiddetli geçimsizlik nedeniyle geçen ocak ayında boşandığı 41 yaşındaki Rahime Yıldız’ın annesi 68 yaşındaki Şerife Yıldız’ın yaşadığı müstakil konuta gitti.

Doğan, o sırada bahçede bulunan eski kayınvalidesi Şerife Yıldız, baldızı 28 yaşındaki Sümeyye Ergin ile yengesi Cennet Yıldız’a ateşli silahla saldırdı. Rahime Yıldız, konutun bahçesinden kaçarak polis ve sıhhat gruplarına haber verdi. Olayın akabinde Uğur Doğan, konuta girip ateşli silahla intihar etti.

Adrese gelen sıhhat vazifelileri Şerife Yıldız, Sümeyye Ergin ve Uğur Doğan’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Yaralanan Cennet Yıldız ise ambulansla hastaneye kaldırıldı.

‘ACIMIZ ÇOK BÜYÜK’

Adana Adli Tıp Kurumu morgundaki otopsileri tamamlanan Şerife Yıldız ile kızı Sümeyye Ergin’in cenazeleri, yakınları tarafından alınarak Akkuyu Mahalle Mezarlığı’na götürüldü. Şerife Yıldız’ın imam olan oğlu Ali Yıldız, cenaze namazını kıldırmak için mezarlığa geldi.

Yıldız, “Acımız çok büyük. Yaklaşık 14 yıldır imamım ve tahminen binlerce şahsa cenaze namazı kıldırdım. İki cenaze namazını yan yana birinci sefer kıldırıyorum. Yükümüz ağır. Annemi de kız kardeşimi de çok seviyorum. Allah onların günahlarını affetsin” dedi. Yıldız, gözyaşları ortasında anne ve kız kardeşinin cenaze namazını kıldırdı. Helallik alınmasının akabinde Şerife Yıldız ile kızı Sümeyye Ergin, yan yana defnedildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir